piątek, 24 lipca 2015

Początek w Genui. Beginning in Genoa

Genova Brignole, widok z okna
Genua, Włochy.. brzmi całkiem miło i romantycznie. Szczególnie jak dodam, że obecnie tam mieszkam. Nie wiem jeszcze jak długo tu będę, ale na pewno przez wakacje. Nie jest to mój pierwszy raz w tym mieście, więc zdążyłam już poznać jego niektóre zakątki. W tym roku jak na razie pogoda niesamowicie letnia - ciągłe słońce i błękitne niebo, a do tego piekielne upały! W moich żyłach zdecydowanie płynie polska krew, przez co wolę jednak klimat umiarkowany. Również z umiarkowanym latem, kiedy to upał trwa kilka dni do tygodnia, kiedy to upał przeplatany jest temperturą w okolicach 25 stopni, kiedy to zawsze można spodziewać się przyjemnie chłodzącej burzy. Tutaj jak na razie ani widu ani słychu.Żółta perełka

Camogli, 2014
Genua jest częścią Ligurii, regionu na północnym wybrzeżu Włoch. Cały ten obszar jest znany z kolorowych budynków (odcienie żółci, pomarańczy, czerwieni) w połączeniu z kontrastującymi oknami i okiennicami (najczęściej zielone).Widać to dosyć dobrze na zdjęciu obok, które zrobiłam w


Camogli, małym miasteczku na wschód od Genui. Ach te kolory Ligurii..
Zdjęcie zrobiłam ze statku kursującego między Camogli a San Fruttuoso. Bardzo polecam taki rejs! Bilet w cenie ok 10euro (jeśli dobrze pamiętam), a widoki niezapomniane. Szczególnie San Fruttuoso.

San Fruttuoso ze stateczku, 2014
...

Right now I'm  staying in Genoa, Italy. Don't know how long I'm gonna be here but definitely till the end of holidays. It's not my first time here, so I already know some corners here. This year so far the weather is amazingly nice - sun, blue sky and temperatures like in hell. I definitely have Polish blood in me, cause I feel much better in temperate climatic zone, where there are hot days alternately with temperature 25 degrees.
Genoa is in Ligurian Coast of Italy. This whole area is famous from its colorful buildings with contrasting window shutters (well visible on my pic from Camogli from last year). You should definitely take a ferry from Camogli to San Fruttuoso! It's a tine, very worth to see village. The ferry ticket is around 10 euros (as far as I remember).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz