piątek, 21 sierpnia 2015

Widok z okna. View from the window

Wbrew pozorom nie jest to zachód słońca. Po prostu niebo zasnuły chmury.
It's not a sunset, these are only clouds.

Nie ma nic lepszego niż piękny widok z okna. Często nawet ten, który wydaje nam się zwyczajny, w dobrej oprawie nabiera czegoś niezwykłego. A najlepsza oprawa tworzona jest przez niebo i to co się na nim dzieje. Tutaj w Genui mój widok z okna jest dosyć pospolity - ot zwykłe bloki mieszkalne, a w dole bardzo ruchliwa ulica (choć akurat na ulicy często dzieje się coś ciekawego). W lecie nawet niebo wydaje się być pospolite, ponieważ zazwyczaj jest błękitne. Ale czasem się zmienia i tworzy piękne pejzaże. 

...

There is nothing better than beautiful view from the window. Very often the ordinary one needs a good frame to become something amazing. And the best frame is made by the sky and all the things which are happening there. Here in Genoa, my view from the window is quite common - ordinary blocks of flats and a very busy street down there (actually on the busy street there is usually something interesting happening). In the summer even the sky looks common, because it's usually blue. But sometimes it changes and creates beautiful landscapes.


Cisza przed burzą. Nadchodzi żywioł.
Silence before storm. The element is coming.

To nie jest mgła, to strumienie deszczu.
It's not a fog, these are sheets of rain.

A tutaj już po burzy. Chmury opuszczają miasto.
And here it's after thunderstorm. Clouds are leaving the city.

W połowie błękit, w połowie deszczowe chmury.
Half of the sky covered with blue and half with rainy clouds.4 komentarze:

 1. O tak, piękny widok! <3 Ja mam okna na zachód i uwielbiam stać i podziwiać niebo, kiedy słońce chowa się za horyzontem. To jest takie piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam zachody słońca. Akurat to okno wychodzi na wschód, ale nie jest najgorzej z widokiem ;)

   Usuń
 2. Lubię zdjęcia nieba:D!
  Katka

  OdpowiedzUsuń